Μουντιάλ 2018: Σόου του Κριστιάνο Ρονάλντο κόντρα στην Ισπανία (VIDEO)

Συναρπαστικό παιχνίδι στο Σότσι της Ρωσίας.

Η Πορτογαλία ή, μάλλον, ο Κριστιάνο Ρονάλντο, αντιμετώπισε χθες (15/06) την Ισπανία στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του δεύτερου ομίλου του Μουντιάλ 2018 κι απέσπασε ισοπαλία (3-3).

Ο «CR7» με εύστοχο χτύπημα πέναλτι άνοιξε το σκορ (4'), με τον Ντιέγκο Κόστα να ισοφαρίζει σε 1-1 είκοσι λεπτά αργότερα.

Ένα λεπτό, πριν από το τέλος του πρώτου μέρους, ο Κριστιάνο Ρονάλντο έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Πορτογαλία.

Η Ισπανία, όμως, χρειάστηκε μόλις τρία λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο για την ανατροπή του σκορ.

Με τον Ντιέγκο Κόστα, στο 55ο λεπτό, και με τον Νάτσο, στο 58ο, προηγήθηκε με 3-2.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο, παρ' όλα αυτά, δεν είχε πει την τελευταία του λέξη.

Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ, στο 88ο λεπτό, έκανε το 3-3 -πετυχαίνοντας χατ τρικ- με μια αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ.