Μουντιάλ 2018: Ήττα-σοκ για την Αργεντινή από την Κροατία - Κινδυνεύει με αποκλεισμό (Βίντεο)

Δυσκολεύουν τα πράγματα για την παρέα του Λιονέλ Μέσι.

Η Αργεντινή ηττήθηκε, χθες (22/06), με 3-0 από την Κροατία στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του τέταρτου ομίλου του Μουντιάλ που γίνεται στα γήπεδα της Ρωσίας.

Η παρέα του Λιονέλ Μέσι εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων κι ένα τραγικό λάθος του Καμπαγέρο έδωσε την ευκαιρία στους Κροάτες να ανοίξουν το σκορ στο 53' (1-0), με τον Ρέμπιτς, μιας και το πρώτο ημίχρονο ήταν σχετικά ισορροπημένο.

Οι Κροάτες από 'κει και μετά, πήραν μέτρα στο γήπεδο και το 2-0 ήρθε στο 81' με υπέροχο γκολ του Μόντριτς.

Ο Ράκιτιτς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε το 3-0 κι η Αργεντινή κινδυνεύει με αποκλεισμό.

Η ομάδα από τη Λατινική Αμερική χρειάζεται συνδυασμό αποτελεσμάτων και, κυρίως, νίκη επί της Νιγηρίας στην τελευταία αγωνιστική.