Η Μπάγερν «άλωσε» τον Πειραιά με τρία γκολ: Το 0-3 που κοκκίνισε τον Ολυμπιακό

Το εύστοχο πέναλτι του Μύλερ στις καθυστερήσεις του αγώνα έβαλε το «κερασάκι» για τους Βαυαρούς του Πεπ Γκουαρδιόλα στην αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης».

Είχαν προηγηθεί δύο ακόμη γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, το πρώτο επίσης από τον Μύλερ που με μακριά σέντρα-σουτ κρέμασε τον Roμπέρτο, στο 51΄.

Στη συνέχεια, στο 89΄ και ενώ ο Ολυμπιακός προσπαθούσε να φτάσει στην ισοφάριση ήρθε το τελειωτικό χτύπημα από τον Γκέτσε, που πήρε την μπάλα από τον Κομάν, σούταρε από πλάγια θέση και νίκησε τον Ρομπέρτο για το 2-0.

Ασχημα μαντάτα για τους ερυθρόλευκους ήρθαν και από το Ζάγκρεμπ, όπου η Ντιναμό νίκησε την Αρσεναλ, παίρνοντας ήδη ένα πλεονέκτημα 3 πόντων στην μάχη για την τρίτη θέση του ομίλου.

Ακολουθήστε το eirinika.gr στο Google News για ενδιαφέρουσες ειδήσεις από την Ελλάδα και τον κόσμο