Έμεινε στον άσο η Αγγλία και στο Euro: Η Ισλανδία κατατρόπωσε την χώρα που επινόησε το football

Μετά το Brexit και την αποχώρηση απο την ΕΕ, απόψε η Ισλανδία... αποφάσισε μόνη της το ποδοσφαιρικό Brexit της από το EURO 2016.

Η απίστευτη Ισλανδία παρότι έχανε, γύρισε το ματς μέσα σε λίγα λεπτά και τελικά κέρδισε με 2-1 για να πάρει την πρόκριση για τους «8» του EURO 2016, όπου θα αντιμετωπίσει την οικοδέσποινα Γαλλία.

Μόλις στο 4' η Αγγλία κέρδισε πέναλτι με τον Ρούνει που το μετέτρεψε σε γκολ, αλλά μετά από δύο λεπτά ο Σίγκουρντσον ισοφάρισε σε 1-1. Οι Ισλανδοί όμως δεν έμειναν εκεί... Στο 18' ο Χαρτ έκανε γκέλα και ο Σίγκθορσον έφερε την ομάδα του μπροστά στο σκορ με 2-1.