Η Βραζιλία είναι στους 8 του Μουντιάλ μετά την ψυχοφθόρο διαδικασία των πέναλτυ!

Για αυτό το ποδόσφαιρο είναι τόσο όμορφο. Λίγο πριν το τέλος της παράτασης, σουτ της Χιλής χτύπησε στο δοκάρι και το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι. Εκεί οι Βραζιλιάνοι έδειξαν ψυχραιμότεροι και με μία έυστοχη εκτέλεση περισσότερη, πέρασαν στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Η κανονική διάρκεια του ματς έληξε 1-1 με γκολ των Νταβίντ Λουίζ και Αλέξις Σάντσες. Μετά λοιπόν και τα 30 λεπτά της παράτασης, ο αγώνας οδηγήθηκε στα πέναλτι.

Το αποτέλεσμα στα πέναλτι διαμορφώθηκε σε 3-2 με τον Χάρα της Χιλής να αστοχεί στο κρισιμότερο!